Üdvözlet

Tagdíj befizetések

Keresés Háromhegyek Közhasznú Egyesület

Véletlen

Időjárás

Partnereink - Támogatóink

Reklám

http://haromhegyek.mediacenter13.hu

Fórumok
Háromhegyek Közhasznú Egyesület :: Fórumok :: Publikus :: Gyalogos átkelőhelyet az Aranyhegyi út buszmegállóihoz!
 
<< Előző téma | Következő téma >>
Gyalogos átkelőhelyet az Aranyhegyi út buszmegállóihoz!
Oldal:       >>  
Moderátorok: p csaba, csaba, haromhegyek, Ferdinánd, futojudit, farkasandi, drpdora
Szerző Üzenet
Ferdinánd
sze nov 02 2011, 10:13


Regisztrált tag #4
Regisztrált: k jan 18 2011, 06:33
Üzenetek: 100
rulezka írta ...
Üdv! Az önkormányzat részéről mindnet kimerítő részletes válaszlevelet kaptam, ahonnan megtudtam, hogyninc sértelme a gyalogátkelőért próbálkoznunk mivel (beillesztem leendő fejlesztési terveiket): - Az Aranyhegy-Aranyvölgy területén hiányzó járda építése jelenleg nem szerepel a terveink között, mivel ezen területen még alapvető közművesítési és útépítési munkák elvégzése várható, így az említett járda ... 


Nos ezek az információk nekem nem újak, viszont az Aranyhegyi úton (Pusztakuti út és Pomázi út közötti szakaszon) 3 buszmegálló van!
Ebből kettő igencsak elkerüli az Önkormányzat által említett területet! Nevezettesen az egyik a Mészkő utcánál, a másik az Ürömhegyi lejtőnél van. Mindkettőről készítettem látványtervet is. Mindkettő balesetveszélyes hely, de főleg a Mészkő utcai. Erre az egy helyre mindenképp kellene gyalogátkelőhely, amíg nem lesz baleset!
Kifogás persze van, holott a kerületben van rá példa, (pl) hogy létesülhet úgy is zebra, ha nincs mindkét oldalt járda! Legalábbis létezik(!) - lámpával együtt!
Ezért az egy helyért, esetleg kettőért, érdemes küzdeni.



F E R D I N A R T . H U
Vissza az elejére
Ferdinánd
sze nov 02 2011, 09:56


Regisztrált tag #4
Regisztrált: k jan 18 2011, 06:33
Üzenetek: 100
rulezka írta ...
Az egyesület FACEBOOK-on már fent van? Mivel az aláírásgyűjtést ott is lehete csinálni, így ismerőseink/rokonaink is feliratkozhatnának és így sokkal nyilvánosabban és sokkal több emberhez is eljuthatnánk a kéréssel, szerintem csak facebook-on 1-2 hét alatt összejöhetne többszáz aláírás!!! és persze emellett a papír alapú aláírásgyűjtéssel az idősebb/internet nélkül élőket lehetne megkeresni. Ötlet?

Ezt majd valaki más megválaszolja - nem tudom, hol vagyunk fent és hol nem.

F E R D I N A R T . H U
Vissza az elejére
Ferdinánd
sze nov 02 2011, 09:53


Regisztrált tag #4
Regisztrált: k jan 18 2011, 06:33
Üzenetek: 100
rulezka írta ...
A zebráért való harcunkat nem szabad feladnunk, amennyiben valaki vállalja, hogy szerkeszt/ír egy hivatalos szöveget akkor én vállalom, hogy szabadidőmben elkezdem az aláírás gyűjtését hozzá. A fontos az lenne, hoyg valóban hivatalos legyen a levél, és pl: a Háromhegy egyesület lenne az aláírás gyűjtője! Nem mondom, hogy végig megyek a hegy minden utcáján,de megpróbálok legalább 1 utcányi távot bejárni és aláiratni az ott lakókkal, valamint hétvégén/hétköznap munkaidőn túl estefelé a buszmegállóban várakozókkal i smegpróbálom aláiratni magát a kérvényt, tehát nem csak az itt lakók kérhetnék, hanem az errefelé közlekedők, az itt lakók ismerősei, azok akik erre szoktak közlekedéni bármiféle okból... tehát a földi halandók, akik a buszmegállót hazsnálják napi/heti vagy bármiféle rendszerességgel. Elvégre nem csak az itt lakók járnak a busszal és nem csak nekik hiányzik azebra az úton való átjutáshoz. üdv rulezka tehát ha valaki megfogalmazza a levelet és dob egy emailt akkor én kinyomtatom és elkezdem aláiratni az errefelé közlekedőkkel és az errefelé lakókkal. Sejtem a TUTI hatáshoz legalább 100 fő feletti inkább akár 200-300 fő aláírás kellene legalább.

Igyekszem fejben tartani az igényt és megszerkeztjük a szükséges irományt!
Ezzel kapcsolatban egy kis türelmet kérek, mert nagyon sok más fontos dolog van még, és túl sok mindenbe belekezdtünk, de szükség lenne erre a munkára!

F E R D I N A R T . H U
Vissza az elejére
rulezka
p okt 28 2011, 09:46
Regisztrált tag #83
Regisztrált: sze okt 05 2011, 09:21
Üzenetek: 34
Üdv!
Az önkormányzat részéről mindnet kimerítő részletes válaszlevelet kaptam, ahonnan megtudtam, hogyninc sértelme a gyalogátkelőért próbálkoznunk mivel (beillesztem leendő fejlesztési terveiket):

- Az Aranyhegy-Aranyvölgy területén hiányzó járda építése jelenleg nem szerepel a terveink között, mivel ezen területen még alapvető közművesítési és útépítési munkák elvégzése várható, így az említett járda csak ezek elkészülte után épülhet meg.

- Az Aranyvölgy utcanév tábla iránti igényt illetékességből továbbítottam az Építési Hatósági Osztályunk felé, akik intézkednek a tábla kihelyezéséről. Ennek megtörténtéig kérem szíves türelmét.

_ A gyalogátkelőhellyel kapcsolatban tájékoztatom, hogy egy éven belül megkezdődnek a vasúti pálya átépítési munkái és ehhez kapcsolódóan külön-szintű kereszteződés épül.
- Az Aranyvölgy utca aszfaltozása is ezen projekt részeként valósulhat meg. Az út területe Máv tulajdonban van magán út. A tervezett út és vasút fejlesztési beruházások szerint nyomvonala megváltozik, újra épül. A beruházás a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. lebonyolításával folyik. További információ az alábbi elérhetőségeken kérhető:
1134 Budapest, Váci út 45.
Tel.: 4368-100
Fax: 4368-110
E-mail: info@nif.hu

- Önkormányzatunk a közelmúltban sem épített gázvezeték hálózatot és a tervekben sem szerepel. Tudomásunk szerint megfelelő igény esetén a közműszolgáltató kiépíti.
Bejelentést, igényt a Fővárosi Gázművek Zrt. alábbi elérhetőségein tehet:
Központi levelezési cím: 1439 Budapest Pf.: 700.
E-mail: ugyfelszolgalat@fogaz.hu
Telefonos ügyfélszolgálat: 06-40-474-474
Hívható: hétfő, kedd, szerda, péntek:8.00 - 18.00, csütörtök: 8.00 - 20.00

- Reményeink szerint a közeljövőben, 2012-ben elinduló vasút fejlesztési beruházás hozadékaként, illetve a Fővárosi Önkormányzat tervezett a környező területet érintő csatornaépítéseit követően az ingatlantulajdonosok bevonásával a terület közmű és út ellátása megfelelő színvonalúvá válik.


Vissza az elejére
rulezka
sze okt 26 2011, 01:17
Regisztrált tag #83
Regisztrált: sze okt 05 2011, 09:21
Üzenetek: 34
Az egyesület FACEBOOK-on már fent van? Mivel az aláírásgyűjtést ott is lehete csinálni, így ismerőseink/rokonaink is feliratkozhatnának és így sokkal nyilvánosabban és sokkal több emberhez is eljuthatnánk a kéréssel, szerintem csak facebook-on 1-2 hét alatt összejöhetne többszáz aláírás!!! és persze emellett a papír alapú aláírásgyűjtéssel az idősebb/internet nélkül élőket lehetne megkeresni. Ötlet?
Vissza az elejére
rulezka
sze okt 26 2011, 09:01
Regisztrált tag #83
Regisztrált: sze okt 05 2011, 09:21
Üzenetek: 34
sajnos a létező 5 topic közül csak ide és a környezetünk biztonságához tudok hozzászólni, így ide illeszteném be a nem egészen id etartozó témát, a 3 hegyek feltárása, lásd a 2001 népszámlálás adataiból levont következtetéseket.
A melléklet 98 oldalától olvasgassátok át!
Csak hogy sok ember aki nem tudja miért is FONTOS a népszámlálás, na pont azért fontos, hog ykideürljön egy adott területről, hogy hányan élnek ott, milyne komfortfokozatú lakásokban élünk, van-e vezetékes víz, van-e csatorna, van-e gáz stb.... Megdöbbentő adatok vannak itt írva... és ehhez képest az elmúlt 10 éva latt szerintem nem történt érdemi változás, nem emlékszem csatorna vagy gázvezeték építésre az Aranyvölgy utca laktanya felöli oldalán kívül sehol sem, és ott scsak gáz építettek....
http://obvsz.obuda.hu/wp-content/uploads/2010/10/obuda_ivs_helyzetfeltaras_20090323.pdf
Vissza az elejére
rulezka
k okt 25 2011, 08:14
Regisztrált tag #83
Regisztrált: sze okt 05 2011, 09:21
Üzenetek: 34
A zebráért való harcunkat nem szabad feladnunk, amennyiben valaki vállalja, hogy szerkeszt/ír egy hivatalos szöveget akkor én vállalom, hogy szabadidőmben elkezdem az aláírás gyűjtését hozzá. A fontos az lenne, hoyg valóban hivatalos legyen a levél, és pl: a Háromhegy egyesület lenne az aláírás gyűjtője! Nem mondom, hogy végig megyek a hegy minden utcáján,de megpróbálok legalább 1 utcányi távot bejárni és aláiratni az ott lakókkal, valamint hétvégén/hétköznap munkaidőn túl estefelé a buszmegállóban várakozókkal i smegpróbálom aláiratni magát a kérvényt, tehát nem csak az itt lakók kérhetnék, hanem az errefelé közlekedők, az itt lakók ismerősei, azok akik erre szoktak közlekedéni bármiféle okból... tehát a földi halandók, akik a buszmegállót hazsnálják napi/heti vagy bármiféle rendszerességgel. Elvégre nem csak az itt lakók járnak a busszal és nem csak nekik hiányzik azebra az úton való átjutáshoz.
üdv
rulezka
tehát ha valaki megfogalmazza a levelet és dob egy emailt akkor én kinyomtatom és elkezdem aláiratni az errefelé közlekedőkkel és az errefelé lakókkal. Sejtem a TUTI hatáshoz legalább 100 fő feletti inkább akár 200-300 fő aláírás kellene legalább.
Vissza az elejére
rulezka
k okt 25 2011, 04:29
Regisztrált tag #83
Regisztrált: sze okt 05 2011, 09:21
Üzenetek: 34
az Óvár utca sarkán lévő oszlopot már múlt 7en ki is cserélték!
Az utcasarkok balesetveszélyességén már dolgoznak, sőt továbbították is, szó szerint íme:

Az ügyben illetékes, Budapest Közlekedési Központ már foglalkozik egy új forgalomtechnikai terv kidolgozásával,
mely alapján a biztonságos közlekedési rend és annak elemei megvalósulhatnak.
A beláthatatlan útkereszteződések ügyét illetékességből átadtuk az Építési Hatósági Osztálynak intézkedésre.

Vissza az elejére
rulezka
p okt 14 2011, 11:09
Regisztrált tag #83
Regisztrált: sze okt 05 2011, 09:21
Üzenetek: 34
A 3. kerületi Önkormányzat sorozatosan nem tartja be a törvényesen előírt dolgokat. Példaként említenék egy másik Önkormányzatot, mivel például lásd: Óvár utca Aranyvölgy utca találkozása! számtalan autóbaleset helyszine (én személy szerint is baleseteztem már ott másik autóval) egy utca behajtó mellett, lásd a sarkon lévő telkek a saroktól törvény által előírtan nem lehetnének átláthatatlanok, azaz az utca sarkától talán 5 méterre nem lehet átláthatatlan kerítés / nem lehet sövény, tuja, fa stb.. ami veszélyezteti az utcából ki és behajtó forgalmat. Ha szoktatok arra járni, sejtem ti is tapasztaljátok,de menjünk feljebb: Óvár - Tarhos vagy Óvár - jeles utca sarok. ezeken a sarkokon is életveszélyes a találkozs 2 autónak, mivel nem hogy 10 méterről, de még 3 méterről sem látod, hogy jobbról érkezik-e autó.... ezek is az Önkormányzat feladatai lennének,de itt kerületen belül is jól látszik ugyanaz ami országos "NEM AKARÁS/ NEM ÉRDEKEL szinten látszik.
Vissza az elejére
Ferdinánd
h júl 18 2011, 12:07


Regisztrált tag #4
Regisztrált: k jan 18 2011, 06:33
Üzenetek: 100
Ki ért velem egyet? Vagy nem kell ez nekük?


[ Módosítva h júl 25 2011, 10:40 ]

F E R D I N A R T . H U
Vissza az elejére
Oldal:       >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF
Powered by e107 Forum System