Üdvözlet

Tagdíj befizetések

Keresés Háromhegyek Közhasznú Egyesület

Véletlen

Időjárás

Partnereink - Támogatóink

Reklám

http://haromhegyek.mediacenter13.hu

Fórumok
Háromhegyek Közhasznú Egyesület :: Fórumok :: Publikus :: Gyalogos átkelőhelyet az Aranyhegyi út buszmegállóihoz!
 
<< Előző téma | Következő téma >>
Gyalogos átkelőhelyet az Aranyhegyi út buszmegállóihoz!
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: p csaba, csaba, haromhegyek, Ferdinánd, futojudit, farkasandi, drpdora
Szerző Üzenet
Ferdinánd
sze okt 12 2011, 08:15


Regisztrált tag #4
Regisztrált: k jan 18 2011, 06:33
Üzenetek: 100
rulezka írta ...
Az aláírásgyüjtést az Egyesület 100 tagjával lehetett volna már elkezdeni, akkor amikor kideült -ezekszerint korábban már- hogy mi szükséges a zebra létesítéséhez. Amúgy mindkét oldalon létezik épített járda, csak mindössze kb 1 éve mikor legutoljára felbontották a járdát - valamiféle hibaelhárítás végett - akkor nem sikerült becsületesen kijavítani, hog y a járda újra egy hibátlan járda szerepét tudja betölteni.


Nos hát az Önkori részéről természetesen jönnek a kifogások - mi is úgy gondoltuk, hogy kivitelezhető, de a megoldás helyett a részletekkel traktálják a jónépet. Ha emlékeim nem csalnak, az sem mindegy, hogy milyen hosszan van meg a járda, a megállókhoz képest hol helyezkedik el, stb. Ami persze fontos, de ez a hozzáállásuk is jelzi, hogy nem a tenni akaráson gondolkodnak.
Az aláírás gyűjtés azért nem indult még el, mert az elnökség aktív tagjainak, a számtalan elkezdett ügy mellett egyszerűen nincs több kapacitása. Rengeteget dolgoztunk már az 1 év alatt, kezdve az Egyesület megalakításától, mindezt ingyen munka mellett, valaki olykor helyette.
Persze vannak dolgok amin változtatni kell működésben.


F E R D I N A R T . H U
Vissza az elejére
rulezka
sze okt 12 2011, 02:21
Regisztrált tag #83
Regisztrált: sze okt 05 2011, 09:21
Üzenetek: 34
Az aláírásgyüjtést az Egyesület 100 tagjával lehetett volna már elkezdeni, akkor amikor kideült -ezekszerint korábban már- hogy mi szükséges a zebra létesítéséhez. Amúgy mindkét oldalon létezik épített járda, csak mindössze kb 1 éve mikor legutoljára felbontották a járdát - valamiféle hibaelhárítás végett - akkor nem sikerült becsületesen kijavítani, hog y a járda újra egy hibátlan járda szerepét tudja betölteni.

[ Módosítva sze okt 12 2011, 02:22 ]
Vissza az elejére
Ferdinánd
k okt 11 2011, 10:44


Regisztrált tag #4
Regisztrált: k jan 18 2011, 06:33
Üzenetek: 100
Esetleg van ideje, energiája ebben a témában aláírás gyűjtést végezni a három hegy területén?

F E R D I N A R T . H U
Vissza az elejére
Ferdinánd
k okt 11 2011, 10:39


Regisztrált tag #4
Regisztrált: k jan 18 2011, 06:33
Üzenetek: 100
Kíváncsi vagyok - de tartok tőle, hogy egy sablon válasz jön.
Ha jól emlékszem a kerületi Önkorin kívül a fővárosinak is hozzá kell tennie, hogy megvalósulhasson. Ami biztos, hogy mindkét oldalon meg kell lennie a járdának állítólag, holott a kerületben van olyan átkelő, ahol egyszerűen a fűbe érkezik az ember. Igaz embert még nem láttam rajta.
Az Egyesület több témánál, több mint fél éve vár hivatalos válaszokra. :-/


F E R D I N A R T . H U
Vissza az elejére
rulezka
k okt 11 2011, 09:00
Regisztrált tag #83
Regisztrált: sze okt 05 2011, 09:21
Üzenetek: 34
üdv! amint születik tőlük válasz, okvetlenül.
Vissza az elejére
Ferdinánd
h okt 10 2011, 11:43


Regisztrált tag #4
Regisztrált: k jan 18 2011, 06:33
Üzenetek: 100
rulezka írta ...
Az Önkormányzatnak a mai napon írtam levelet (emailt) a gyalogátkelőhely létesítésének hivatalos eljárásának részletei végett. Várom a válaszukat a következő lépéshez. Valamint jeleztem nekik az Óvár utca és az Aranyvölgy utca sarkán lévő nemrég elhelyezett elsőbbségadás kötelező tábla sérülését is, amit a múlt héten láttam arra jártamkor.


Személyem nevében köszönöm a gyalogátkelőhely létesítésére szánt erőfeszítéseit! Minél többen jelezzük ezt a hiányt (a többi témával együtt), annál hamarabb érünk célt!
Az Egyesület elérte a 100 főt, de egy év alatt még mindig kevés a tenni akaró ember. Örülök ennek a kezdeményezésnek!
Esetleg majd a választ kommentálná?


F E R D I N A R T . H U
Vissza az elejére
rulezka
h okt 10 2011, 11:05
Regisztrált tag #83
Regisztrált: sze okt 05 2011, 09:21
Üzenetek: 34
Az Önkormányzatnak a mai napon írtam levelet (emailt) a gyalogátkelőhely létesítésének hivatalos eljárásának részletei végett. Várom a válaszukat a következő lépéshez. Valamint jeleztem nekik az Óvár utca és az Aranyvölgy utca sarkán lévő nemrég elhelyezett elsőbbségadás kötelező tábla sérülését is, amit a múlt héten láttam arra jártamkor.
Vissza az elejére
rulezka
cs okt 06 2011, 02:51
Regisztrált tag #83
Regisztrált: sze okt 05 2011, 09:21
Üzenetek: 34
a 160-as buszmegállóhoz tervezett gyalogosátkelőhely létesítésének engedélyezéséhez partner lenne a NKH azaz a Nemzeti Közlekedési Hatóság!


Mindössze szükséges lenne pl: az Egyesület részéről beadni egy indítványt/kérvényt az Önkormányzat illetékes osztályára, ahol leírnánk, hogy abuszmegálló megközelítése a hegy felől zebrán nem lehetséges, s számos baleset megelőzhető lenne a gyalogosátkelőhely létesítésével, ami elégséges lenne, ha nyomógombos működtetésű lenne, és mindössze reggel 6 és este 21 óra között működne, hsizen ekkor bonyolít a Pomázi út, Keled út nagyméretű autóforgalmat....
Vissza az elejére
rulezka
sze okt 05 2011, 09:57
Regisztrált tag #83
Regisztrált: sze okt 05 2011, 09:21
Üzenetek: 34
üdv! a fórumon új, amúgy jó pár éve az Aranyhegyen élő vagyok és mi is javasoljuk a zebrát. Nagyon jó ötlet lenne főleg ha nyomógombos lenne. üdv Csaba

[ Módosítva sze okt 05 2011, 10:08 ]
Vissza az elejére
Ferdinánd
h aug 08 2011, 12:58


Regisztrált tag #4
Regisztrált: k jan 18 2011, 06:33
Üzenetek: 100
fandi írta ...
oóóó :-))) Ez egy célzás? Burkoltan? Van még itt valaki, akinek legalább 4 gyereke van?? :-)) Nagyon kellene zebra. Meg fekvőrendőr. De lehetőleg lámpával, olyan nyomkodós....Ami csak akkor állítja meg a forgalmat, amikor kell....De akkor nagyon.


:o)))
... csak aki a tagok közül felismeri az ingét! ;-)
Egyre több a család a környéken. Muszáj lesz lassan mindenkit aktivizálni, ha el akarjuk érni elképzeléseinket. És sok a dolog.
A nyomógombos zebrával egyet értek.
Ha valaki aktivizálja magát bármilyen témában, a hivatalos részében már az elnökség tud lépni. De odáig is el kell jutni valahogy.
Minél többen csináljuk, annál előbb lesz ez az egész egy közösség sikertörténete.
A lényeg, hogy kellene egy összkép, hogy miért is kell ezeke a helyekre a zebra.
- aláírás gyűjtés,
- forgalomszámlálás,
- balesetveszély bemutatása, elemzése,
- babakocsival közlekedők száma a környéken,
- hogy változik a családok száma a környéken,
- stb.




[ Módosítva k aug 09 2011, 12:09 ]

F E R D I N A R T . H U
Vissza az elejére
Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF
Powered by e107 Forum System