Üdvözlet

Tagdíj befizetések

Keresés Háromhegyek Közhasznú Egyesület

Véletlen

Időjárás

Partnereink - Támogatóink

Reklám

http://haromhegyek.mediacenter13.hu

Levél az Önkormányzat felé, a kérésekről, problémákról (csatornázás)
Tisztelt Pálinkás András úr!

Folyamatosan érkeznek bejelentések a „Háromhegyek” területeit érintő, csatornahálózat építésével összefüggő áldatlan állapotokról, melyek közül többet már szóban, vagy írásban valamint a helyszíni bejáráskor jeleztünk.

A télies időjárás közeledte egyre nagyobb aggodalommal tölti el lakótársainkat.

Általános kérésként vetődik fel, hogy a csatornázás miatt megbontott szakaszok a munkavégzés befejezését követően azonnal kerüljenek helyreállításra, illetve a helyreállított szakaszokat a későbbiekben is ellenőrizzék, javítsák, és kérik lakótársaink a megfelelő információkat.


Idézet levelekből:

• „Kérjük, szíveskedjenek, attól függetlenül, hogy a beruházó a Főváros, illetve a Kerület, mielőbb felelős szakemberekkel ellenőriztetni az elvégzett munkákat, és intézkedni a problémák megszüntetéséről, az utak gyalogosok és autósok számára történő mielőbbi balesetmentes állapotának megteremtéséről.”
• „Kérjük, az élet- és vagyonmentő járművek, úgymint orvos, mentő tűzoltó stb. a területen történő mindenkori közlekedési lehetőségének megkövetelését a vonatkozó előírásoknak megfelelően.”
• „Kérjük, a feladatok várható ütemezéséről adjanak tájékoztatást”
• „Folyamatos és írásbeli tájékoztatást kérünk az illetékesektől a környékünkön zajló beruházások állásáról, akár az Egyesület hírlevelében, akár az Óbuda honlapon vagy az Óbuda újságban közzétéve.”
• „Választ várunk arra, hogy az útviszonyok miatt gépkocsikban keletkezett jelentős károkat ki fogja megtéríteni.”
• „Kérjük a Beruházókat, úgy az Önkormányzatot, mint az Enviroduna Kft.-t, hogy a csatorna bekötésekről a tulajdonosok potenciális kötelezettségeiről, illetve jogairól adjanak ki pontos írásbeli tájékoztatást, figyelemmel arra, hogy a kivitelezők sok helyen elvégezték a telkekre történő (1m) beállást, majd mindennemű információ nélkül elhagyták a területet, szabadon hagyva a balesetveszélyes feltárt-, fedetlen, elkerítetlen gödröt, hátrahagyva az építési hulladékot. Kérjük az Önkormányzat együttműködését a jogszerűtlen állapot megszüntetéséhez. Kérjük a lakosság pontos, írásbeli tájékoztatását a bekötés költségvonzatairól (ha az van), az eljárás menetéről.”

A problémák a megbontott területek szinte minden részét érintik, bizonyára a helyszíni bejárásokon ezekkel Önök is szembesültek.

A teljes felsorolásra nem vállalkozunk, csak azokat a témákat érintjük, amelyek miatt az utóbbi napokban kerestek a lakók, és egyben fontosabb közlekedési útvonalakat érintenek.

BKISZ projektet érintő gondok:

1. Jutas utca Ürömhegyi út és Határkő utca közötti szakasza, ahol a munkálatok ütemét kifogásolják, tudva, hogy a terület problémás. Kérik, hogy a munkálatok ideje alatt is biztosítva legyen a „száraz lábbal” történő átkelés. (Idézet levélből: „a Jutas utcán folyó munkálatok elhúzódása a rendkívül rossz talajviszonyok és a nagyon mély csatorna árok miatt van. Természetesen a kapacitást meg lehetne duplázni, két irányból csinálni a csatornát. Mivel nagyon lassan haladnak, az elkészült részen a közlekedés sem gyalogosan sem gépkocsival nem megoldott. A nagy sár miatt ezért legalább murvával azonnal le kellene szórni az elkészült csatorna nyomvonalat és az építkezés miatt igénybe vett területeket is a végleges helyreállításig.

2. Nagy gondot jelentenek az Ürömhegyi úton kiálló aknafedelek, melyen a körbeaszfaltozás nem segített. A nehézgépjárművek miatt több helyen megsüllyedt az aszfalt. A legnagyobb gödörbe hétvégén szórt zúzalék nem fogja megoldani a problémát. Az út egyenetlenségei még a legnagyobb figyelem mellett haladva is azt eredményezik, hogy a gépkocsi beleng, az alja leér, így a gépjárművek károsodását idézi elő. Idézet lakó levélből: „a csatorna fedelek elhelyezése balesetveszélyes, elfogadhatatlan”)

3. Kőpor közben a BKISZ projekt keretében a munkálatok gyakorlatilag befejeződtek, a keresztutcák rákötése folyik, így időszerű lenne az út helyreállítása, a keresztező utakról a sár ismételt felhordásának megakadályozása. ( Idézet levélből: minél előbb meg kellene kezdeni a Kőpor köz útburkolatának legalább ideiglenes helyreállítását – murvázását vagy, valamilyen kőzúzalékkal való felszórását – mivel a csatorna fektetés ott befejeződött, de az út nagyon nehezen járható, és más levezető út a hegyről abba az irányba nincs.)

4. A hét végén jelezték, hogy az Óvár utcában a munkagépek egy hírközlési oszlopot megrongáltak Az ott dolgozók a közvetlen balesetveszélyt ideiglenes jelleggel megoldották, de a szolgáltató részére vasárnap reggelig nem történt bejelentés a probléma elhárítására érdekében. (Megtettük.) Hogyan létezik ez?

5. Többször kértük telefonon, hogy a Bécsi úton, az Ürömhegyi útra történő behajtást befolyásoló kötelező haladási irány táblákat szereljék le. Ez még a mai napig nem történt meg, ezzel a „törvénytisztelő” lakótársainkat indokolatlanul kerülőre kényszerítik.

6. Folyamatosan jelenik meg sajtóközleményként, hogy mely útvonalak kerülnek lezárásra, de tapasztalatunk szerint ez nem teljes körű. Az Óvár utca valamint a Jeles utca Óvár-Ürömhegyi út között végzett munkálatai a sajtóközleményből rendszeresen kimaradtak, annak ellenére, hogy erre a sajtóközleményt kiadó figyelmét felhívtuk.

7. Egyre többen érdeklődnek a házi bekötésekkel kapcsolatos kérdésekben. Ezúton kérünk Önöktől szakmai segítséget a helyi önszerveződések elindulásához. A hivatalos honlapokon elérhető információkról hírlevélben és weblapunkon adtunk tájékoztatást, de a lakók – jogosan - a költségek és a szervezési feladatok optimalizálása érdekében szakmai segítséget várnak. Ehhez a szakmai segítséghez az Egyesület nem rendelkezik sem szakmai kompetenciával, sem emberi erőforrásokkal A hivatalos szervek segítséget nem tudnak, vagy akarnak adni.

Önkormányzati beruházást érintő problémák:


1. Az Önkormányzat által végzett beruházások esetében is általános kérésként vetődik fel, hogy a csatornázás miatt megbontott szakaszok a munkavégzés befejezését követően azonnal kerüljenek helyreállításra, illetve a helyreállított szakaszokat a későbbiekben is ellenőrizzék, javítsák.

2. Tündérvirág utca még a mai napig balesetveszélyes állapotban van. A 2014. szeptember 8-án megrendezett utcafórumon a lakók részéről jelzés érkezett, hogy a Tündérvirág utcában balesetveszélyes állapot van. Az Önkormányzat a megoldásra vonatkozó ígéretet tett. (Megoldják, hogy a Tündérvirág utcában az építés következtében kialakult 20-30 méteres agyagos részt, zúzott kővel felszórják, a balesetek elkerülése érdekében.) Nyilvános elnökségi ülésünkön jelezték, és többen telefonon kérték segítségünket, mivel a balesetveszélyes helyzet nem szűnt meg (mellékelt fotó). Kérjük, hogy szíveskedjenek az utca állapotát ismét megvizsgálni, és a balesetveszélyes helyzet megszüntetéséről intézkedni. Kérjük, vizsgálják meg, hogy amennyiben a zúzott köves megoldás nem elegendő, akkor mit lehet tenni.

3. Az Iringó és utcában a lakótársak nem érzékelnek megfelelő haladást a kocsi beállók átépítésével kapcsolatban. Még mindég többen nem tudnak beállni gépkocsival ingatlanukra. Érdeklődnek, hogy mikorra várható az ígéretek beváltása.

4. A Kőpor köz helyett jelenleg Kolta utcán át lehet elérni az egérútként használható utakat, de esős időszakban a sárral keveredő kőzúzalékon nagy a csúszásveszély.

5. Ismét problémaként jelezték, hogy a Tündérvirág, Mácsonya, Iringó utcákat keresztező Ürömhegyi lejtőn a vízgyűjtő árok, betonozás nélkül került kialakításra. A lakók nem érzékelik, hogy az összegyűlő vízmennyiség merre talál majd utat. Kifogásolják, hogy a felszínen érkező csapadék befogadását szolgáló, betonozott részek mellett (van ahol terelővel már megoldott) a csapadék utat építve magának. Kifogásolják, hogy ezzel a megoldással végleg megszűnt az Ürömhegyi lejtő egyes részein a gyalogos forgalom lehetősége.

6. A BKISZ projekt kapcsán lehetőség nyílt a Szőlővész utca, Tarhos utca és Jeles utca közötti szakaszán a BKISZ projekt keretében tervezett szerviz út helyett, végleges útpálya kiépítésére. Szeretnénk tudni, hogy ebben a kérdésben mikor várható döntés.

7. Mikor kerül sor a Kőpor köz felső szakaszának (Jutas utcáig) csatornázására?

8. Hogyan oldják meg a Jutas utca Ürömhegyi út és tervezett „Óvár köz” közötti csatornázását?

9. Mennyiben érinti ez a busz útvonalának meghosszabbítását?

10. Mikor kerül sor a Kőpor köz BKISZ által csatornázott szakaszának aszfaltozására, mikor tud az autóbusz ismét közlekedni ezen a szakaszon?

11. Az Ürömhegyi út és Jutas utca kereszteződésénél esős időben olyan sármedence alakul ki, melyen az „átkelés” gyakorlatilag lehetetlen. A lakók kérik, hogy valamilyen azonnali megoldás szülessen.

haromhegyek on 2014 november 27 csütörtök - 11:08:46 | Hozzászólás: 1