Üdvözlet

Tagdíj befizetések

Keresés Háromhegyek Közhasznú Egyesület

Véletlen

Időjárás

Partnereink - Támogatóink

Reklám

http://haromhegyek.mediacenter13.hu

Fórumok
Háromhegyek Közhasznú Egyesület :: Fórumok :: Publikus :: Környezetünk biztonsága
 
<< Előző téma | Következő téma >>
Egy új egyesületi tag javaslata alapján
Moderátorok: p csaba, csaba, haromhegyek, Ferdinánd, futojudit, farkasandi, drpdora
Szerző Üzenet
Ferdinánd
v márc 18 2012, 11:15


Regisztrált tag #4
Regisztrált: k jan 18 2011, 06:33
Üzenetek: 100
Ez évről évre probléma. A legnagyobb gond mégis azokkal a lakókkal van akik nem tartják be a lomtalanítás szabályait és pl. idő előtt kiteszik a lomjaikat, ami illegális szemétlerakásnak minősül és büntethető! Ha az egész tényleg 24 óra alatt lezajlana, nem lenne vele ennyi gond. Arról nem is beszélve, hogy mit lehet kitenni ilyenkor és mit nem.
Szerencsére ez idén van utoljára.


F E R D I N A R T . H U
Vissza az elejére
rulezka
v márc 18 2012, 12:33
Regisztrált tag #83
Regisztrált: sze okt 05 2011, 09:21
Üzenetek: 34
remélem ide passzol ez a téma:
FIGYELJÜNK EGYMÁSRA, itt a LOMTALANÍTÁS IDEJE? VEGYÜK ÉSZRE HOGY EZ SZÁMUNKRA IS MILYEN VESZÉLYEKET TARTOGATHAT! FIGYELJÜNK A SZOMSZÉDAINK ÉRTÉKEIRE IS!
Ha kell hívjunksegítséget rendőrt / háromhegyi szomszédokat / polgárőröket / közterületfelügyelőket stb...
Ne hagyjuk hogy a sok lomizós emberke elárassza a Háromhegyek utcáit!

Aranyvölgy utca közepén ismét elkezdődött az "önkéntes sátortábor" azaz az illegális területfoglaló lomizók ütötték fel ma délután a fejüket.
akit zavar ez kérem:
- jelezze a polgárőrségnek! én megtettem, ma este kijöttek intézkedni) de tudni kell a polgárőrség csak figyelmeztetheti őket, igazoltatja őket,de el nem zavarhatja őket
- jelezhetjük munkanapokon az FKF-nek kijönnek és az illegális területfoglalásért (mivel engedély nélkül közterületen sátraznak) birságolhatók....
- jelezhetjük a rendőrség felé is hogy félelmet keltenek az idegen rosszarcú egyének akik a lakóingatlanjaink közelében illegálisan élnek/tartózkodnak és ezzel bennünk itt lakókban és családainkban félelmet keltenek, hiszen minket is megfigyelnek, mikor megyünk/jövünk, mikor nem vagyunk itthon és gyermekeink mikro sétálnak egyedül az utcán stb...
A rendőrségnek kötelessége ezügyben eljárást indítani és intézkedni...

Ha iylesmit tapasztalunk /tapasztaltok ne késlekedjetek, gyorsan intézkedni kell, ne szokjanak ide idegen rossz arcok... ne lakjanak pár méterre házunktól idegenek illegálisan.
Vissza az elejére
Ferdinánd
p nov 04 2011, 12:09


Regisztrált tag #4
Regisztrált: k jan 18 2011, 06:33
Üzenetek: 100
rulezka írta ...
a közvilágításról i skérdeztem az Önkormit, de váalszukban kifejezték hogy rendelkezünk elégséges közvilágítással, így nem tervezik ennek javítását-bővítését...


A szokásos válaszuk, mint annyi mindenre. :-S

F E R D I N A R T . H U
Vissza az elejére
rulezka
p nov 04 2011, 10:20
Regisztrált tag #83
Regisztrált: sze okt 05 2011, 09:21
Üzenetek: 34
a közvilágításról i skérdeztem az Önkormit, de váalszukban kifejezték hogy rendelkezünk elégséges közvilágítással, így nem tervezik ennek javítását-bővítését...
Vissza az elejére
Ferdinánd
cs nov 03 2011, 01:45


Regisztrált tag #4
Regisztrált: k jan 18 2011, 06:33
Üzenetek: 100
rulezka írta ...
közterületeinkért az ELMÜ honlapja alapján az egyesület is tud tenni - KÖLTSÉGEK NÉLKÜL is! vettema fáradtságot és a közvilágítás szócskára rákerestem és az ELMÜ honlapján van bőséges lerás a közvilágítás bővítése/felújításáról. Mndössze az Egyesületnek az Önkormáynzattal kellene felvenni a kapcsolatot és jelezni, hogy szeretnénk közvilágítás felújítást/bővítést SAJTÁ KÖLTSÉG nélkül. Ha Óbuda önkományzata rábolint, már kezdődhetne is. Elvégre ezzel is biztonságosabb lehetne lakókörnyezetünk. remélem segítettem.


Igen, ezen a fonalon is elindultunk. Össze van írva, hogy hol mely utcákban nincs vagy kevés a közvilágítás. Ez is egy olyan téma szerintem, amiben a tagságnak kellene lépnie az elnökséggel való egyeztetést követően.
Szerintem is sokat javítana a közbiztonságon. De ugyanígy javítana az is, ha a tulajdonosok rendben tartanák a telkeiket, és az ahhoz tartozó közterületi részt. Utóbbi elmulasztásáért büntetnie is kellene az illetékeseknek.


F E R D I N A R T . H U
Vissza az elejére
Ferdinánd
cs nov 03 2011, 01:32


Regisztrált tag #4
Regisztrált: k jan 18 2011, 06:33
Üzenetek: 100
rulezka írta ...
a betörések tavasszal elég nagy gondot okoztak nagyon sok kertben, vajon tavasz ót abéke van? vagy csak senki sem foglalkozik már velük? nem lenne rossz dolog néha este mint a polgárőrök járőrözni a lakóhelyünk közelében. Én a tavaszi betörések idején szóltam az óbudai polgárőröknek is hogy a környék eléggé sok a balhé, azóta talán nyugi van és valószinüleg jönnek errefelé néha járőrök is, mivel tavasz óta felénk mintha nem lenne éjszaka óriási kutyaugatás stb... és felétek? szerintem mindannyiunk nyugodtabban aludna el esténként, hogyha néhányan heti 1-1 este véletlenszerűen éjjel körbejárnák pl kocsival a környéket.... így amig mindenki alszik, addig 1-1 ember figyelne az alvók nyugalmára. A legegyszerűbb talán az lenne, h abalhét lát az illető akkor kezdjen erősen dudálni az autójával, így a dudáló autós környékén élőknak érdemes lenne a dudáláskor kinézni a házuk környékére, így talán sikerülne elzavarni a környéken ólálkodó tolvajokat.


Szerencsére egyre több rész van ahol igencsak figyelnek a lakók. És ennek volt is már eredménye. Egy nagyobb bandát már elkaptak.
A dudálással nem teljesen értek egyet, bár tény hogy hatékony lenne, mert összecsődítené az embereket - de lehet hogy a dudálónak nem maradna ép ujja, ha ezt éjjszaka teszi. :-S

F E R D I N A R T . H U
Vissza az elejére
rulezka
cs okt 06 2011, 02:44
Regisztrált tag #83
Regisztrált: sze okt 05 2011, 09:21
Üzenetek: 34
közterületeinkért az ELMÜ honlapja alapján az egyesület is tud tenni - KÖLTSÉGEK NÉLKÜL is! vettema fáradtságot és a közvilágítás szócskára rákerestem és az ELMÜ honlapján van bőséges lerás a közvilágítás bővítése/felújításáról. Mndössze az Egyesületnek az Önkormáynzattal kellene felvenni a kapcsolatot és jelezni, hogy szeretnénk közvilágítás felújítást/bővítést SAJTÁ KÖLTSÉG nélkül. Ha Óbuda önkományzata rábolint, már kezdődhetne is. Elvégre ezzel is biztonságosabb lehetne lakókörnyezetünk. remélem segítettem.
Vissza az elejére
rulezka
sze okt 05 2011, 10:06
Regisztrált tag #83
Regisztrált: sze okt 05 2011, 09:21
Üzenetek: 34
a betörések tavasszal elég nagy gondot okoztak nagyon sok kertben, vajon tavasz ót abéke van? vagy csak senki sem foglalkozik már velük? nem lenne rossz dolog néha este mint a polgárőrök járőrözni a lakóhelyünk közelében. Én a tavaszi betörések idején szóltam az óbudai polgárőröknek is hogy a környék eléggé sok a balhé, azóta talán nyugi van és valószinüleg jönnek errefelé néha járőrök is, mivel tavasz óta felénk mintha nem lenne éjszaka óriási kutyaugatás stb... és felétek?

szerintem mindannyiunk nyugodtabban aludna el esténként, hogyha néhányan heti 1-1 este véletlenszerűen éjjel körbejárnák pl kocsival a környéket.... így amig mindenki alszik, addig 1-1 ember figyelne az alvók nyugalmára. A legegyszerűbb talán az lenne, h abalhét lát az illető akkor kezdjen erősen dudálni az autójával, így a dudáló autós környékén élőknak érdemes lenne a dudáláskor kinézni a házuk környékére, így talán sikerülne elzavarni a környéken ólálkodó tolvajokat.
Vissza az elejére
Marianna
p máj 20 2011, 11:26

Regisztrált tag #7
Regisztrált: k jan 18 2011, 07:53
Üzenetek: 16
A térképet is fel tudjuk tenni. Jó lenne elkezdeni kitöltögetni...
M
Vissza az elejére
futojudit
k máj 17 2011, 08:29
futojudit


Regisztrált tag #5
Regisztrált: k jan 18 2011, 07:13
Üzenetek: 26
Van egy jó kis térképünk! Jelölhetjük rajta azokat a területeket, ahol a betörésekről információval rendelkezünk!

F Judit
Vissza az elejére
 

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF
Powered by e107 Forum System